Senior z Trutnovska hrozil manželce likvidací, pak nadával zásahovce

  11:04
Zásahová jednotka si na Trutnovsku došla pro 71letého muže, který vyhrožoval manželce likvidací. Vedle legálně vlastněných zbraní u něj našli ještě další neregistrované. Soudce už na agresora uvalil vazbu.

Policisté v sobotu odpoledne dostali oznámení na linku 158, že muž napadá a vyhrožuje své ženě v rodinném domě v okolí Dvora Králové.

„Jelikož je muž vlastníkem několika střelných zbraní, byla na místo vyslána zásahová jednotka, která muže zadržela. V době zadržení byl muž pod vlivem alkoholu. Nadýchal 1,7 promile,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Na zasahující policisty podle ní vulgárně pokřikoval.

Muže již obvinili ze dvou trestných činů, a to těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a týrání osoby žijící ve společné domácnosti. U soudu mu hrozí trest 3 až 10 let vězení.

Policisté našli u muže kromě legálně držených střelných zbraní  také několik neregistrovaných. Dosud se čeká na závěry odborného zkoumání, z nichž vyplyne, zda se obvinění nerozšíří ještě o nedovolené ozbrojování. 

V úterý soudce vyhověl návrhu státního zástupce a muže poslal do vazby. 

Autor: