Opilá žena spadla v Hradci do kolejiště, zastavila rušnou trať

  17:20
Opilá žena se ve čtvrtek v podvečer potácela kolem nádraží v Hradci Králové. Když se usadila mezi kolejemi směrem na Pardubice, všiml si jí na kameře policista ze sousedící služebny a běžel za ní. Sice ji přiměl, aby vykročila zpět k nádraží, chvilku nato však spadla přímo do kolejí.

Nebezpečná situace nastala po půl šesté večer. Policista sloužící ve stálé službě na obvodním oddělení na Gočárově třídě, která se nachází při okraji hlavního hradeckého nádraží, si v kamerovém systému povšiml ženy, jak sedí v zakázaném prostoru na valu mezi kolejemi.

Fotogalerie

Hned požádal operační středisko o zastavení vlaků na frekventované koleji pro vlaky Hradec Králové - Pardubice.

Vyběhl ze služebny a s ženou začal mluvit přes plot. Několikrát jí přikázal opustit zakázaná místa, takže se po chvíli zvedla a rozešla směrem k nádraží.

„Po pár ušlých metrech ale nenadále spadla přímo do kolejiště. Kolega se jí vydal na pomoc - musel oběhnout budovu a přes plot se k ní dostat. Ženu, která byla bez viditelného zranění a evidentně pod vlivem alkoholu, z kolejiště vytáhl a poskytl jí první pomoc,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Čtyřicetiletou ženu z Orlickoústecka pak podrobili dechové zkoušce, která ukázala 3,95 promile alkoholu v dechu. Na místě si ji převzali zdravotničtí záchranáři a převezli ji do nemocnice.

Po půl hodině bylo možné vlakový provoz obnovit.

„Policisté případ vedou jako přestupek. Po prošetření ho předají ke správnímu orgánu, v tomto případě drážní inspekci k dořešení. Kolegovi za jeho všímavost a rychlou reakci patří velké poděkování,“ řekla Iva Kormošová.

Autor: