Muže s jedenácti zákazy řízení policisté opět načapali na motorce, stroj zabavili

  16:20
Motorkář o víkendu ujížděl Vrchlabím na Trutnovsku před policejní hlídkou. Propletl se centrem a přes zákaz projel průjezdem jednoho domu. Ukázalo se, že má až do listopadu zákaz řízení. Naposledy ho policisté přistihli řídit před měsícem, proto státní zástupce souhlasil se zajištěním jeho motocyklu.

V sobotu 15. června u zimního stadionu si hlídka vrchlabských policistů všimla zeleného motocyklu, který jel po Pražské ulici do centra města. Měli podezření, že jde o muže se zákazem řízení, proto se ho rozhodli zastavit.

Motocyklista ale nereagoval na světelnou ani zvukovou výzvu k zastavení, pak v Labské ulici náhle odbočil i přes zákaz vjezdu do průjezdu domu. Policisté ho dostihli o několik desítek metrů dále, když budovu objeli.

„Jelikož muž nechtěl s policisty spolupracovat, museli ho zadržet a omezit na svobodě. Podrobili ho dechové zkoušce s negativním výsledkem. Orientačnímu testu na drogy i následnému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Naposledy policie přistihla jednačtyřicetiletého muže za řídítky motorky 20. května, tehdy po pozitivním orientačním testu na drogy odmítl lékařské vyšetření. Nato mu sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Tento případ se však ještě u soudu nestihl dořešit.

„Aby muž nemohl pokračovat v trestné činnosti, policisté po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili motorku, o jejímž osudu rozhodne soud,“ řekla mluvčí.

Z karty řidiče policisté zjistili, že muž má již 11 zákazů řízení všech motorových vozidel, ten poslední 14měsíční měl vypršet až v listopadu 2024. Policisté muži sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, hrozí mu až dva roky vězení.

Autor: