Policie odložila případ ženy, která zabila syna i sebe v Krkonoších

  11:48
Kriminalisté odložili případ smrti čtyřicetileté matky a tříletého syna u Růžové hory v Krkonoších z loňského prosince. Vyšetřovali jej jako vraždu a následnou sebevraždu. Protože žena zemřela, stíhat ji nelze. Některá média dříve uvedla, že dítě bylo uškrcené a žena oběšená.

„Tento týden vrchní komisař Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončil vyšetřování případu zvlášť závažného zločinu vraždy s následnou sebevraždou z konce roku 2022, ke kterému došlo v Krkonoších, tím že ho odložil. Trestní stíhání nelze zahájit proti osobě, která zemřela,“ uvedla mluvčí hradecké policie Šárka Pižlová.

To, že se jednalo o násilné trestné činy, potvrdil začátkem ledna soudní znalec. Podle něj dvojice zemřela ve středu 28. prosince. Pátralo se po nich od 30. prosince, těla byla nalezena 2. ledna. Server TN.cz a CNN Prima News uvedly, že dítě se našlo uškrcené a žena byla oběšená.

Policie vyhlásila pátrání po ženě s dítětem v pátek 30. prosince odpoledne, když jejich zmizení nahlásil z domova její partner a současně i majitelka penzionu v Peci pod Sněžkou, odkud žena měla právě ten den odjíždět. Zůstal tam však jen zamčený pokoj s jejich věcmi a auto před domem. Na matčin mobil se nedalo dovolat.

Jak policie uvedla, naposledy se dvojice pohybovala ve středu 28. prosince u přestupní stanice lanovky na Růžové hoře. Zveřejnila i záběr z kamery, kde jde žena po ulici s dítětem a sáňkami.

Právě do okolí Růžové hory proto během 2. ledna policie směřovala pátrání. Vodítkem bylo i to, že žena již v minulosti tento výlet lanovkou a dál na Portášky podnikla. Záchranáři prohledávali koridor kolem cesty.

Náročné třídenní pátrání po pohřešované matce se synem skončila policie s horskými záchranáři v pondělí 2. ledna krátce po poledni, kdy obě těla našli v lese mezi přestupní stanicí lanovky na Růžové hoře a Portáškami. Při náročné akci v těžko schůdném terénu se vystřídalo na 200 členů Horské služby, v den nálezu pátralo 150 lidí a znovu i vrtulník.

Podle náčelníka krkonošské Horské služby Pavla Cingra bylo největší komplikací, že se dlouho nedařilo zpřesnit místo pátrání.

1. ledna 2023

Autor: