Soused chtěl seniorku okrást o peníze, když ho přistihla, zabil ji

  15:54
Kvůli tomu, že bránila svou peněženku, zemřela šestasedmdesátiletá žena z Hradecka. Zaútočil na ni její soused, který se lstí dostal do jejího bytu a pokusil se jí ukrást peníze. Když si žena nenechavce všimla a zakročila, muž ji napadl. Seniorka pak zraněním podlehla.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

K nahlášenému úmrtí ženy vyjížděla policejní hlídka v pátek 29. listopadu. Seniorka v bytě žila sama a to, že zemřela násilnou smrtí, prokázala až nařízená pitva. 

„Pro kriminalisty nastala velice náročná práce, neboť neměli k dispozici žádné poznatky ani jiné informace, které by je přivedly k pachateli,“ uvedla krajská policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Podařilo se však vytipovat podezřelého jednačtyřicetiletého muže, který měl ve stejném domě pronajatý byt.

„Kriminalisté zjistili, že byl v nedávné době s touto ženou v kontaktu, domlouval s ní opravu jejího bytu,“ řekla mluvčí.

V pondělí v noci kriminalisté muže vypátrali a zadrželi na Hořicku. „V průběhu výslechu se k činu doznal,“ sdělila Vlčková. Policie blíže neuvedla, zda měl útočník zbraň a jak přesně k smrti došlo. 

Násilníka kriminalisté obvinili z vraždy a soud ho poslal do vazby, hrozí mu až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.

Autor: