Vojenský policista zemřel po střelbě ve skladu, okolnosti jsou nejasné

  11:46
V armádním skladu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku ve čtvrtek zemřel příslušník vojenské policie, který podlehl střelnému zranění. Záchranáři se ho snažili oživit, už mu však nedokázali pomoci. Případem se zabývá Vojenská policie.

ilustrační snímek

Událost se stala v podvečer v areálu zásobovacího úseku v Týništi, kde příslušníci Vojenské policie standardně vykonávají svou služební činnost. Zemřelý policista byl v době tragédie ve službě.

Na místě zasahovala státní i vojenská policie a zdravotníci. 

„Vojenský policista utrpěl zranění neslučitelná se životem. Zahájili jsme úkony trestního řízení. Byla nařízena soudní pitva,“ uvedla mluvčí Vojenské policie Nikola Hájková.

„Měli jsme hlášení o střelném poranění ve vojenském objektu. Naši operátoři po telefonu asistovali při resuscitaci. Po příjezdu v ní pokračovaly naše posádky, ale poranění byla příliš rozsáhlá,“ sdělil mluvčí hradeckých zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Co přesně se v zásobovacím skladu stalo, zatím není jasné. Z dostupných informací nevyplývá ani to, zda se na tragédii mohl podílet někdo další.

Podle nepotvrzených zjištění deníku Právo se policista mohl střelit sám. „Informaci o tom, že se mohlo jednat o nešťastnou událost či sebevraždu, nemohu potvrdit. Se závěrem je třeba vyčkat až na konec vyšetřování,“ řekla Hájková.

Základna v Týništi je ústředním skladovým, zkušebním a zásobovacím zařízením, které pro českou armádu zajišťuje kompletní zabezpečení municí, řízenými střelami, výbušninami a pyrotechnickými prostředky. Sklad střeží vojenská policie.

Skladový areál má rozlohu 496 hektarů, obvod vnějšího oplocení je přes 12 kilometrů. Nachází se v něm 71 skladišť a přes 33 tisíc metrů čtverečních užitné skladové plochy.

Autoři: ,