Mladík se v noci vloupal do stánku se zmrzlinou, kamery pomazal čokoládou

  16:22
Opilý mladík dostal po pivu chuť na zmrzlinu. Vloupal se proto do zmrzlinového stánku v hradecké čtvrti Třebeš, ve kterém však našel jen zmrzlinové kornoutky. Než stačil zmizet, dopadla ho policejní hlídka.

Ke vloupání do zmrzlinového stánku došlo v sobotu krátce po půlnoci. Čtyřiadvacetiletý muž byl předtím v hospodě poblíž hradecké fakultní nemocnice. Ke stánku přijel na nákupním vozíku, který našel cestou z restaurace a použil ho jako koloběžku.

„Jelikož po pivu prý dostal chuť na něco sladkého, nedokázal zmrzlinovému stánku odolat,“ uvedla hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Mladík nejprve zakryl bezpečnostní kameru, pak ji vytrhl ze zdi a násilím se dostal také přes elektrickou roletu stánku.

„Při tom poškodil interiér stánku, vybavení, potřeby a suroviny pro výrobu a výdej zmrzliny. Další tři vnitřní kamery pomazal čokoládou,“ popsala mluvčí.

Uvnitř však moc sladkostí nenalezl. Odnést si tak chtěl jen zmrzlinové kornoutky a dvě stokoruny, které tam našel. Než však stihl vylézt ven, překvapila ho policejní hlídka s namířenou pistolí. Policisté opilého muže zpacifikovali a naměřili mu téměř jedno promile alkoholu. Do rána tak zůstal v policejní cele. Policisté ho podezírají z krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení. Odhad škod přesahuje 50 tisíc korun.

Autor: