Řidič špatně odhadl výšku svého nákladu, rozbil ho o železniční viadukt

  15:56
Čtyřiapadesátiletý řidič špatně odhadl výšku svého nákladu a vjel s nákladním vozidlem pod železniční viadukt v královéhradecké místní části Svinary. Škoda přesahuje 130 tisíc korun.

Nehoda pod železničním podjezdem ve Svinarech v Hradci Králové (4. dubna 2024) | foto: PČR

„Dnes krátce před desátou hodinou dopolední dopravní policisté vyjížděli do obce Svinary, kde řidič nákladního vozidla značky VW Crafter jedoucí ve směru od Slatiny k silnici I/11 nerespektoval dopravní značení ‚Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje 2,8 m‘ a pokusil se projet podjezdem,“ uvedla mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Vozidlo však bylo vyšší a řidič horní částí narazil do viaduktu. Způsobil tak škodu na vozidle a nákladu ve výši 130 tisíc a na konstrukci podjezdu dva tisíce korun.

„K nárazu dodávky do podjezdu železniční trati vyjížděli hasiči společně s hasiči @Spravazeleznic do městské části Hradec Králové, Svinary. Trať byla během zásahu na krátkou dobu zastavena,“ uvedli hasiči na sociální síti X.

„Nehoda se obešla bez zranění. Alkohol policisté u 54letého řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Přestupek policisté vyřešili na místě a řidiči udělili pokutu ve výši 1 500 korun,“ dodala mluvčí policie.

22. května 2018

Autor: