Sprejer z teras v Hradci čmáral i v infocentru. Policie hledá dva muže

  18:26
Neznámý sprejer, který začátkem května poničil opravené terasy v Hradci Králové, za sebou zanechal stopu i v městském infocentru. Počmáral totiž tamní toalety. Policisté nyní zveřejnili záběry z kamer. Hledají dva mladé muže. Škoda se odhaduje na více než padesát tisíc korun.

V době kolem prvního květnového víkendu kdosi posprejoval zdi domů i pouliční mobiliář mezi ulicemi Soukenická, Komenského a Československé armády v centru Hradce. Vandal pokreslil hlavně jižní terasy zrekonstruované před osmi lety.

Nově k tomu přibyl i další „podpis“, který pravděpodobně stejný pachatel zanechal na pánských toaletách v infocentru na Eliščině nábřeží, a to v podobném časovém rozmezí ve dnech 2. až 3. května.

Policisté prověřují množství kamerových záznamů z různých míst. Na záběrech z infocentra jsou dva mladí muži na odchodu z toalet.

„Tito dva mladíci by mohli policistům významně pomoci při objasnění nejspíše souvisejících případů a poskytnout důležité svědectví,“ uvedla mluvčí hradecké policie Magdaléna Vlčková.

Nevítanou návštěvu potvrdila i vedoucí infocentra. „Podle uklízeček se to stalo 2. května. Šli tu na pánské toalety. Nechali si otevřené dveře na chodbu. Kamera zabrala špičky toho, který kreslí na dveře v kabince,“ řekla vedoucí infocentra Lucie Šubrtová.

Fotogalerie

Policisté žádají občany, kteří poznají muže na záběrech, aby kontaktovali linku 158 nebo jakoukoliv policejní služebnu.

V případu už policisté zahájili úkony trestního řízení, případ kvalifikovali jako poškození cizí věci, pachateli hrozí až jeden rok vězení.

Autoři: ,