Fenu zavřenou tři týdny v bytě našli na pokraji smrti, žila ve výkalech

  13:18
Třiatřicetiletý muž z Královéhradecka čelí obvinění z týrání. Odstěhoval se za prací a minimálně tři týdny nechal v pronajatém bytě zavřenou fenu, které nezajistil dostatek potravy, tekutin ani pohybu. Našli ji na pokraji smrti.

Týraná fena byla vyhublá, měla zarostlý obojek, přerostlé drápy, zanedbanou kůži a nemocné uši. | foto: PČR

„Policejní vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinil z trestného činu týrání zvířat 33letého muže,“ uvedla mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Klade mu za vinu, že se o svou fenku křížence plemen staford, pitbulteriér a ridgeback dlouhodobě řádně nestaral. Minimálně tři týdny ji nechal bez dozoru a samotnou v pronajatém bytě, nezajistil jí dostatek potravy, tekutin ani pohybu.

Pes byl na pokraji smrti

„Zanedbaného, podvyživeného a zesláblého psa sotva stojícího na nohou našla zavřeného v pokoji mezi jeho výkaly majitelka bytu, s kterou nájemce nekomunikoval a měl v tu dobu u bytu skončenou nájemní smlouvu. Žena okamžitě informovala policisty,“ informovala policejní mluvčí.

Psa odchytil strážník městské policie a předal ho do útulku, kde si nebyli ani jisti, zda se zvíře dožije druhého dne. Přestože měl pes mít váhu mezi 25 a 30 kilogramy, vážil pouhých 18 kilogramů. Měl zarostlý obojek, přerostlé drápy, zanedbanou kůži a nemocné uši.

Nebyl označen mikročipem a ani neměl očkovací průkaz. Přežil jen díky poskytnuté zdravotní péči.  Muž údajně odjel do jiného města za prací.

„Z odborného vyjádření vyplynulo, že majitel psa vystavil negativním stresovým vlivům jak biologické povahy v podobě duševních útrap, tak fyzikální povahy v podobě nedostatku pohybu, hladovění a žíznění, tak i chemické povahy v podobě nuceného pobytu v dráždivém mikroklima, které mu způsobily zdravotní poruchy, stavy bolesti a utrpení,“ popsala mluvčí policie.

Jelikož obviněný muž týral fenu trýznivým způsobem, hrozí mu v případě prokázání viny trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.

Autor: