Narkoman přes rok týral partnerku. Nepřestal, ani když otěhotněla

  16:14
Třicetiletý muž ze Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku podle policie po řadu měsíců ubližoval partnerce. Naposledy se to stalo minulou neděli. Tehdy na ženu zaútočil, i když věděl, že je těhotná. Policisté ho vykázali, což záhy porušil. Soudce ho poslal do vazby.
Vazební věznice Hradec Králové

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Policisté zadrželi muže ve Dvoře Králové v pondělí 3. června odpoledne. Týrání podle kriminalistů trvalo od ledna 2023 do současnosti.

„V neděli večer muž opakovaně verbálně a fyzicky napadl svou gravidní přítelkyni. Policisté ho vykázali na deset dnů ze společného obydlí i z jeho bezprostředního okolí s tím, že se nesmí na 100 metrů přiblížit k poškozené ani společnému bydlišti. On však toto ‚vykázání‘ hned stejný den porušil, když do bytu vtrhl a opět ženu napadl,“ popsala mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vnuk týral a okrádal své prarodiče. Dědu bil do břicha a poslal na něj psa

Násilí se podle kriminalistů stupňovalo v posledních týdnech, zejména když byl muž pod vlivem alkoholu či drog. Jde o uživatele pervitinu, který byl několikrát pravomocně odsouzen za násilnou a drogovou trestnou činnost.

„Šetřením vyšlo najevo, že poškozená po předchozích napadeních v několika případech vyhledala i lékařské ošetření, ze kterých je patrná vážnost těchto útoků vůči ní,“ řekla mluvčí.

V úterý 4. června zaslal policejní komisař k rukám státního zástupce podnět na vzetí muže do vazby, což ve středu soudce Okresního soudu v Trutnově přijal a muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny muži hrozí trest od 2 do 8 let vězení.

Autor: