Nehoda s mrtvou řidičkou a psem má další oběť. Zraněním podlehlo i dítě

  11:44
Šestiletá dívka, která utrpěla vážná zranění při úterní dopravní nehodě u Nového Města nad Cidlinou na Královéhradecku, v ranních hodinách v hradecké nemocnici zemřela. Střet osobního vozu s náklaďákem nepřežila také řidička a pes.

Při nehodě na silnici I/11 u Písku poblíž Chlumce nad Cidlinou ráno zahynula řidička osobního auta. (20. 4. 2021) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

„V dnešních ranních hodinách na následky zranění zemřela šestiletá spolujezdkyně z osobního vozidla značky Ford Focus, jehož řidička z dosud neznámých příčin přejela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím nákladním autem značky Mercedes - Benz Atego,“ uvedla dopoledne mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Nehoda se stala na silnici I/11 na Královéhradecku krátce před čtvrtou hodinou ranní za mlhy. Letečtí záchranáři dívce podali jako dosud nejmladšímu pacientovi takzvanou plnou krev. Posádku museli záchranáři z auta vyprostit.

Čtyřiatřicetiletá žena za volantem byla na místě mrtvá. „Dítě, které zřejmě bylo v okamžiku srážky na zadním sedadle, bylo těžce zraněno a od počátku v bezvědomí. Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a intenzivně léčit,“ uvedl v úterý mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Královéhradecká letecká záchranka podává od června 2020 krvácejícím pacientům už na palubě vrtulníku takzvanou plnou krev obsahující červené krvinky, plazmu, krevní destičky a faktory krevního srážení. Ve světovém měřítku je to zatím unikátní léčba. Jde o výzkumný projekt s hradeckou fakultní nemocnicí Rabbit 2.

Devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta byl zraněn lehce.

Autoři: ,