Řidička osobního auta zemřela po střetu s nákladním, dva lidé jsou zranění

  10:04
Tragická nehoda nad ránem zablokovala hlavní tah I/14 u Dobrušky na Rychnovsku. Po střetu osobního auta s nákladním zemřela řidička menšího z vozů. Další dva lidé utrpěli vážná zranění.

Tragická nehoda u obce Chábory na hlavní silnici I/14 u Dobrušky na Rychnovsku. (29. 4. 2022) | foto: HZS KHK

Nehoda se stala u Chábor na hlavní silnici I/14, což je část Dobrušky mezi Náchodem a Rychnovem nad Kněžnou. Na místo byl vyslán vrtulník.

„Osobní vozidlo z dosud nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde se střetlo s nákladním vozidlem. Nehoda se stala o půl třetí ráno,“ řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

„V osobním autě zůstali zaklíněni tři lidé, pomocí hydraulického nářadí je hasiči postupně vyprostili ven,“ popsala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Osmatřicetileté řidičce osobního auta už záchranáři pomoci nedokázali. Dva její spolucestující utrpěli těžká zranění a do nemocnice je dopravila sanitka a vrtulník.

Silnice byla v místě nehody přes dvě hodiny zcela uzavřena, zhruba od páté hodiny policisté řídili provoz kyvadlově. Předběžná škoda na vozidlech činí 225 tisíc korun. Příčiny a okolnosti tragické dopravní nehody vyšetřují kriminalisté z Rychnova nad Kněžnou.

Autoři: ,