iDNES.cz

Prostřelil sousedům okno, v domě jeho otce našla zásahovka sklad zbraní

  12:44
Na rodinný dům v Nechanicích v neděli večer někdo vystřelil, rodina byla naštěstí v jiném patře. Zásahová jednotka si došla pro třiadvacetiletého muže ze sousedství, jehož otec měl doma desítky povalujících se zbraní. Vyšetřování nyní čelí oba dva.

„Ke střelbě došlo ve večerních hodinách, kdy oznamovatel uslyšel zvuk sypajícího se skla. Po obhlídce domu zjistil, že má v jednom pokoji v horním patře prostřelené okno a žaluzii. Pod oknem nalezl střelu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, celá rodina byla v tu dobu v přízemí,“ popsala mluvčí královéhradecké krajské policie Iva Kormošová.

Policisté začali po střelci okamžitě pátrat a vytipovali si možného podezřelého muže bydlícího v sousedství. 

„Jelikož měli důvodnou obavu, že bude ozbrojený, a tudíž nebezpečný, byla k jeho zadržení nasazena zásahová jednotka. Muže zadržela a odchytla i jeho agresivního psa, kterého předala strážníkům městské policie k dočasnému umístění do útulku,“ popsala zásah policejní mluvčí.

Zbrojní průkaz má jen otec

Třiadvacetiletý muž je obviněn z nedovoleného ozbrojování a poškození cizí věci, k čemuž se doznal a za což mu hrozí až dvouleté vězení. Policie vyšetřuje i jeho otce, který měl doma velké množství nezajištěných zbraní.

„Policisté při domovní prohlídce zajistili 17 různých zbraní, přes 2 300 nábojů různých ráží, 16 prázdných zásobníků, dvě plastové lahve se střelným prachem, průkazy zbraní a zbrojní průkazy. Jedna zbraň - samonabíjecí pistole, z které se mělo naposledy střílet, byla předána ke znaleckému zkoumání,“ vyjmenovala nalezenou munici Kormošová.

Z evidencí policisté zjistili, že zbraně i zbrojní průkazy patří otci třiadvacetiletého střelce. Sedmačtyřicetiletý muž je tak podezřelý ze spáchání dvou přestupků - řádně nezajistil své zbraně proti krádeži a umožnil manipulaci se zbraněmi osobě, která nemá zbrojní průkaz.

Autor:
zpět na článek