V dubnu začne proměna křižovatky Mileta, práce zkomplikují průjezd Hradcem

  15:40
Přestavba nejfrekventovanější křižovatky v kraji odstartuje v úterý 2. dubna. Stavební akce rozdělená do tří etap bude nejspíš až do konce roku 2026 zásadně komplikovat dopravu v Hradci Králové. S problémy musejí motoristé počítat již od března, kdy začnou přípravné práce.

Už během březnových příprav vzniknou přejížděcí místa, která na druhém okruhu svedou dopravu obousměrně do vnějšího dvoupruhu, dále je potřeba odstranit trolejové vedení.

Od dubna bude průjezd křižovatkou možný pouze jedním - vnějším jízdním pásem. Uzavřena bude také část Hradecké ulice spojující Miletu s vnitřním hradeckým okruhem v úseku po ulici Akademika Heyrovského.

„Dojde k uzavření Hradecké ulice a také panelového příjezdu od Benešovy třídy včetně úseku kolem střediska zdravotnické záchranné služby. Stavba v této etapě počítá s přeložkami inženýrských sítí, postaví se také podchod na Hradecké ulici a polovina podchodů pod Sokolskou ulicí. Tato etapa by měla skončit do konce dubna příštího roku,“ uvedl Lukáš Řádek (TOP 09), náměstek primátorky odpovědný za městské investice a rozvoj.

Tranzitní doprava bude kvůli omezením na hradeckém okruhu co nejvíc vedena mimo město. Řidiči budou již na příjezdových cestách informováni o trasách, po kterých bude možné se Miletě vyhnout.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Stavební práce potrvají do konce roku 2026 a vyjdou na více než 634 milionů korun včetně DPH, přičemž podíl města má být téměř 227 milionů korun.

Vzniknou tři nové odlehčovací bypassy pro přímé odbočení doprava, nové zastávky MHD, pod křižovatkou povedou podchody pro chodce a cyklisty, které nabídnou obousměrné propojení mezi Moravským Předměstím a centrem Hradce.

„Bude to velice komplikovaná stavba, která má zajistit bezpečné mimoúrovňové řešení pro chodce i cyklisty. Velice podstatné je také zvýšení kapacity této křižovatky. Rekonstrukce bude znamenat velké dopravní komplikace pro řidiče. Realizací se Hradec dočká významné dopravní úlevy,“ řekla primátorka Pavlína Springerová (HDK).

Autor: