Podvodník nabízel lístky na zápas Sparty a Liverpoolu, fanouška obral o 16 tisíc

  16:08
Čtyřicetiletý fanoušek z Jičínska se stal obětí podvodu. Na sociální síti koncem února totiž sháněl vstupenky na březnový domácí zápas mezi pražskou Spartou a anglickým Liverpoolem. Muž mu dva lístky prodal a za několik dalších jen vyinkasoval peníze. U turniketů se ukázalo, že vstupenky jsou neplatné.

Fotbalisté Liverpoolu přijíždějí na Letnou v klubovém autobusu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Fanoušek fotbalu poptával lístky na zápas Evropské ligy na sociální síti. Druhý den se mu ozval prodejce, který nabídl dvě vstupenky za celkovou částku 4 600 korun. Zájemce ji uhradil a vstupenky dostal přes aplikaci Whatsapp.

„Pak prodejce nabídl další čtyři vstupenky do různých sektorů, o které podvedený také projevil zájem a prodejci zaslal celkem 11 300 korun. Nicméně tyto vstupenky již neobdržel, a proto požadoval vrácení peněz. To už se však prodejce začal vymlouvat, až s poškozeným přestal zcela komunikovat,“ popsala mluvčí jičínské policie Eliška Pospíšilová.

Další překvapení zažil podvedený muž v den fotbalového utkání Sparty a Liverpoolu, kam se vůbec přes turnikety nedostal. Poté se obrátil na policisty v Nové Pace.

„Podvodným jednáním dosud neznámý pachatel poškozeného muže okradl o celkem 15 900 korun,“ sdělila mluvčí.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání podvodu. Pachateli hrozí u soudu zákaz činnosti, propadnutí věci nebo trest vězení až na dva roky.

Protože se blíží sezona velkých sportovních či kulturních akcí, policisté varují před nákupem vstupenek z druhé ruky. Jistější je vždy koupit vstupenky od oficiálních prodejců.

Autor: