Muž zbil k smrti známého, když při hádce bránil jeho družku. Dostal šest let

  12:06
Krajský soud v Hradci Králové poslal na šest let do vězení Wojciecha W. Jednačtyřicetiletý rodák z Polska letos v bytě v Broumově napadl známého a bil ho takovým způsobem, že mu způsobil zranění, jimž napadený v kuchyni na zemi přes noc podlehl. Rozsudek není pravomocný.

Wojciech W. čelí u Krajského soudu v Hradci Králové obžalobě z těžkého ublížení na zdraví. (28. listopadu 2023) | foto: Ladislav Pošmura, MF DNES

Obžalovaný se podle spisu dostal jednoho červnového večera do potyčky, když hájil družku poškozeného v jejich bytě, kde byl Wojciech W. na návštěvě a pomáhal s rekonstrukcí koupelny.

Po potyčce z bytu s ženou odešli a nechali zmláceného v bytě. Když se další den ráno vrátili, našli muže mrtvého. Policie už v červnu informovala, že ve vyhrocené situaci hrál důležitou roli alkohol.

Útočník, který už v úterý při hlavním líčení prohlásil vinu i právní kvalifikaci svého činu, způsobil poškozenému řadu krevních výronů a otok mozku, který byl nakonec příčinou smrti.

Obhajoba se snažila prokázat, že Wojciech W. od začátku svého činu lituje, ve vězení se vzorně zapojil do programu a má rodinu, se kterou je v kontaktu. Za těžké ublížení na zdraví obžalovanému hrozilo osm až šestnáct let vězení. Obhájce si přál, aby jeho klient dostal trest pod spodní hranicí.

Soud s návrhem na prohlášení viny souhlasil, proběhlo pouze částečně dokazování. Zároveň vyslyšel prosbu obhájce k výši trestu a rozhodl, že muž půjde do vězení s ostrahou na šest let. Žalobkyně i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání.

Autor: