Rock for People hraje živě pro 300 lidí, vrchol festivalu bude v hangáru

  10:27
Festival Rock for People zahájil letošní ročník v úsporné variantě ovlivněné koronavirem. Spustil v tomto týdnu koncertní sérii, v níž už zahrála kapela Gaia Mesiah v Praze a Pokáč v Plzni. Následují tři další města a sobotní finále v Hradci Králové. Hraje se pro 300 posluchačů, další musí vzít zavděk streamem.

Vypsaná fixa | foto: Ondřej Pýcha

Kultura se přece jen začíná probouzet po nucené koronavirové přestávce.  Pořadatelé hradeckého festivalu Rock for People sice už na konci dubna ohlásili roční odklad na léto 2021, fanouškům však nabízejí alespoň nějakou náhradu v kombinaci online přenosů a živého hraní.

Torzo letošní přehlídky nese název Rock for People Home / Live Jukebox Tour! Zájemci mohou hlasovat, jaké písničky na koncertech zazní. Muzikanti hrají na nádvořích pivovarů nezvykle uvnitř karavanu, na koncerty za nimi zatím dorazily desítky posluchačů.

„Je to takovej táboráček s karavanem uprostřed místo ohně,“ glosovala Marka Rybin, zpěvačka kapely Gaia Mesiah.

„Ve středu nás čeká ještě koncert Vypsané fiXy v Pardubicích, ve čtvrtek Kapitán Demo v Ostravě a v pátek John Wolfhooker v Kutné Hoře. Pokud se chcete podívat na finále do Hradce Králové, kde bude hrát všech pět kapel, lístky jsou pořád k dispozici a můžete se přijet podívat na tuto skvělou show. Je bohužel omezený počet vstupenek, ale ty ještě nejsou vyčerpány,“ řekl Jan Šebek z pořadatelského týmu při úterním koncertu písničkáře Pokáče v Plzni.

Všechny zastávky budou k dispozici i na livestreamu na internetové televizi Mall.tv.

„Nechtěli jsme fanoušky ani sebe nechat čekat na festivalovou atmosféru celý rok, a proto se vydáváme za nimi. Věřím, že si koncerty Rock for People Home užijeme jak naživo, tak prostřednictvím streamu. Kapacitu jsme museli z pochopitelných důvodů omezit, s nákupem vstupenek tak není radno otálet. Doufáme ale, že se s námi diváci o společný zážitek podělí, ať už budou sledovat přenos z obýváku, na zahradě, nebo u táboráku. Těšíme se na fotky i historky,“ uvedl Michal Thomes, šéf festivalu Rock for People.

Finále turné bude 20. června v hradeckém Festivalparku. Na scéně v hangáru se tu v klasických festivalových setech vystřídá pět zmíněných interpretů a dovnitř už bude moci 500 fanoušků.

Organizátoři slibují také doprovodný program, pro držitele vstupenek bude připraveno místo pro stanování a parkování. Vstupenky na jednotlivé koncerty budou stát 250 korun, lístek na hradecký festival je za 850 korun včetně místa pro stan i parkování.

Prozatím posledním festivalem, který kapituloval a náhradní termín oznámí až po prázdninách, je série HradyCZ včetně červencové zastávky pod Kunětickou horou.

Naopak naděje se stále nevzdávají pořadatelé srpnového Artu Kus Festivalu, který plánují na 20. až 23. srpna na trutnovském Bojišti. Zatím až na 16. září je posunutý Hradecký Majáles.

Koncem května se dokonce před hradeckým letním kinem konal Koncert před branami, který nahradil původně plánovaný festival Na jednom břehu. Na čtyři interprety přišlo skoro 300 lidí.

Autoři: ,