Zdrogovaný řidič pronásledoval hlídku. Pak jí ujížděl a naboural jiná auta

  15:16
Zvláštním chováním na sebe upozornil 29letý řidič osobáku v Hradci Králové v neděli po půlnoci. Nejdříve pronásledoval policejní hlídku, a když jej policisté zastavili, začal jim ujíždět skrz sídliště přes chodníky i trávu. Naboural parkující auta, ve slepé ulici ho dostihli. Test na drogy měl pozitivní.

Hlídka policistů v neděli 21. ledna krátce po půlnoci mířila pod majáky na Moravské Předměstí kvůli nahlášenému konfliktu mezi několika lidmi. Cestou si však policisté všimli, že je pronásleduje vysokou rychlostí osobní auto a dali výstražnými světly výzvu k zastavení.

„Řidič za policejním vozidlem na Třídě E. Beneše zastavil, s policisty začal zmateně komunikovat, během hovoru náhle šlápl na plyn, objel služební vůz zprava přes chodník a trávu a začal ujíždět,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Pak kličkoval různými ulicemi. Ve Štefánikově ulici narazil do zaparkovaného auta, které náraz odhodil na další parkující vůz. Řidič však nebral ohled na dopravní nehodu. Za sídlem Zdravotnické záchranné služby vjel do slepé ulice, najel na chodník a travnatou plochu, kde zastavil.

„Policisté ho zajistili pomocí donucovacích prostředků. Podrobili ho dechové zkoušce s negativním výsledkem a testu na drogy, který měl však pozitivní. Muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu,“ sdělila mluvčí.

Na svém autě způsobil škodu za 30 tisíc korun, na dvou nabouraných autech je škoda za 150 tisíc.

Policisté případ zatím řeší jako přestupek neuposlechnutí výzvy a dopravní nehodu. Až podle výsledků odebraného biologického materiálu určí, zda se muž dopustil přestupku, nebo trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud by šlo o trestný čin, hrozí mu vězení na 6 měsíců až 3 roky.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: