V zákazu předjel civilní vůz policie a dupl na plyn, hned přišel o řidičák

  16:24
Během pár okamžiků přišel o řidičák jednadvacetiletý šofér, který na Jičínsku v zákazu nejprve předjel civilní vůz dálniční policie a hned nato překročil povolenou rychlost mimo obec o 60 km/h. Jeho přestupky zaznamenala kamera policejního vozu a mladík rovnou odevzdal řidičský průkaz.

Stalo se to v sobotu před 10. hodinou na silnici 1/16 v úseku z Nové Paky směrem na Vidochov. Hned za vjezdem do obce Vrchovina začíná zákaz předjíždění, řidič však svůj manévr dokončil až desítky metrů za ním.

„Než stačili policisté vozidlo zastavit, uhánělo dál. Hříšník měl pravděpodobně naspěch, jelikož mimo obec, kde je stanovena rychlost maximálně 90 km/h, mu byla naměřena rychlost jízdy 150 km/h,“ uvedla mluvčí jičínské policie Martina Jandová.

Mladému řidiči hlídka na místě zadržela řidičský průkaz a věc putuje příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dálniční policisté z Hořic se obvykle zaměřují na dodržování povolené rychlosti, tentokrát se soustředili i na respektování zákazu předjíždění.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: