Štěně chtělo dosáhnout na schované šály a zapnulo sporák, v bytě začalo hořet

  11:28
Čtyřměsíční štěně huskyho způsobilo požár v bytě v Kunčicích nad Labem na Trutnovsku. Tamní obyvatelka nechala psa samotného doma. Aby nemohl trhat šály a čepice, položila je na varnou desku. Pes se na ně však snažil dosáhnout a přitom jednu z plotýnek zapnul. Podle hasičů jde o nedbalost ženy.

Požár v bytě v Kunčicích nad Labem způsobilo štěně. (10. března 2022) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Několik hasičských jednotek vyrazilo k ohlášenému požáru v nájemním bytě v pátek odpoledne.

„Průzkumem jsme zjistili, že došlo k zahoření na plotýnce. Požár byl nakonec rychle uhašen a nestihl se příliš rozšířit, hasiči byt odvětrali,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Požár zahasil kbelíkem vody uživatel bytu už před příjezdem hasičů, škoda je asi 50 tisíc korun.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že žena při odchodu z bytu odklízela čepice a šály na kuchyňskou linku, aby je štěně nemohlo tahat a trhat. Tentokrát ale neměla na lince místo a umístila věci na varnou desku. Pes se snažil na věci dosáhnout, packami se opíral o dotykové ovládání desky, až se mu podařilo zapnout jednu z plotýnek.

„Požáru předcházela nedbalost majitelky, která nedodržela návod ke spotřebiči, a na jeho plochu umístila hořlavý materiál. Zatím nebyla udělena pokuta, dál se tím zabýváme,“ řekla mluvčí.

Pes požár přežil, po otevření bytu se obyvatelům podařilo štěně resuscitovat.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí, Trutnova a Jilemnice a dobrovolné jednotky z Hostinného, Vrchlabí a Kunčic.

Autor: