Na předměstí Náchoda vzplál sklad se sádrokartony, škoda je tři miliony

  10:22
V Náchodě-Bělovsi v noci vyhořela skladovací hala stavebnin. Uvnitř byly různé druhy materiálů, hlavně sádrokartony a polystyreny. Zásah zabral hasičům skoro tři hodiny, okolní budovy se podařilo ochránit. Škoda se odhaduje na tři miliony korun, uchráněné hodnoty činí asi 10 milionů.

Skladovací halu stavebnin v Náchodě poničil požár. (8. července 2024) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Ohně v areálu stavebnin v ulici 1. Máje si všimlo hned několik lidí, kteří v pondělí ve 2:48 začali volat na tísňovou linku. Operační důstojník tam vyslal jednotky a vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

„Průzkumem hasiči zjistili, že plameny zasáhly v plném rozsahu jednu ze skladovacích hal o rozměrech asi 20 krát 10 metrů, další okolní objekty byly v přímém ohrožení,“ sdělila mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Götzová.

Jednotky nasadily hned několik vodních proudů nejen k hašení zasažené budovy, ale také aby ochlazovaly a chránily vedle stojící objekty. Právě díky rychlé a účinné obraně okolí nedošlo k rozšíření požáru a okolí tak bylo pouze lehce poškozené vlivem sálavého tepla.

Kolem 3:30 se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu a ohlásili jeho lokalizaci. V 5:35 hlásil velitel zásahu likvidaci požáru, do dopoledních hodin zůstává na dohlídku nad požářištěm místní dobrovolná jednotka hasičů.

„Celý zásah probíhal za použití dýchací techniky. K rychlé lokalizaci a ochraně okolních objektů přispělo dostatečné množství sil a prostředků, včetně zásob hasební vody na požářišti. Tu odebírali hasiči jak z hydrantové sítě, tak ji dováželi v cisternách kyvadlově. Při zásahu nebyl nikdo zraněn,“ řekla mluvčí. Proč začalo hořet, vyšetřují nyní hasiči a policisté.

Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z Velkého Poříčí a dobrovolné jednotky z Náchoda, Nového Města nad Metují, Dolní Radechové, Horní Radechové a Červeného Kostelce. Družstvo profesionálních hasičů z Hradce Králové drželo ve Velkém Poříčí zálohu pro případ jiné mimořádné události.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: