Na náměstí ve Dvoře Králové vzplála střecha, blízkou radnici evakuovali

  12:34,  aktualizováno  13:49
Na náměstí ve Dvoře Králové na Trutnovsku začalo hořet v jednom z domů. Od dopoledne tam zasahovalo jedenáct jednotek hasičů. Ze střechy domu, který patří městu, šlehaly plameny a valil se dým. Kvůli tomu vedení města raději evakuovalo několik odborů městského úřadu, které sídlí poblíž.

Lidé nahlásili požár střechy na  historickém Masarykově náměstí krátce po 11. hodině.

Fotogalerie

„Hasiči požár lokalizovali po 12. hodině, už se dál tedy nešíří. Pokračují v dohašování ohnisek a rozebírají i za pomoci výškové techniky části střechy,“ uvedla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

Hradečtí hasiči dovezli s sebou k zásahu i protiplynový kontejner, aby bylo dost dýchací techniky. 

Oheň se objevil na půdě domu, který si od města pronajímá soukromá firma. V přízemí se nachází prodejna elektro. Střecha ze strany zadního traktu zcela prohořela až na trámy. Oheň zasáhl zčásti i střechu sousedícího domu směrem k radnici. Hasiči ukončili zásah v 17 hodin, přes noc tam hlídali dobrovolní hasiči.

Vyšetřovatel hasičů už byl na místě, ale příčina požáru zatím není jasná. Škoda se odhaduje na 3 miliony korun, hodnota uchráněného majetku je asi 20 milionů.

Hned vedle těchto domů stojí budova městského úřadu. Město z preventivních důvodů dopoledne evakuovalo kolem 80 zaměstnanců nejen z historické radnice, ale také z nedalekých kanceláří, kde sídlí školský a majetkový odbor. Před příjezdem hasičů také opustilo některé sousední prodejny asi dvacet lidí.

„Městský úřad byl pro veřejnost uzavřen. Evakuovali jsme osoby, které se tam nacházely, protože se objevilo velké množství kouře a nedalo se tam dobře dýchat. Čekáme na závěry hasičů, až skončí se zásahem,“ řekla mluvčí městského úřadu Miroslava Kameníková.

Městský úřad funguje o útercích ve zkrácených otvíracích hodinách, takže veřejnost to příliš nepocítí. Starosta ve 13 hodin rozhodl, že úřad už zůstane zavřený, zaměstnanci se rozešli domů.

Autoři: ,