U Pardubic hořelo odtahové auto s dodávkou, D11 byla uzavřena tři hodiny

  14:18,  aktualizováno  17:52
Dálnice D11 směrem na Prahu byla na 71. kilometru po poledni zcela zavřena. Poblíž Chýště na Pardubicku hořelo odtahové vozidlo spolu s přepravovanou dodávkou. Tvořily se tam kolony. Před 15. hodinou policie oznámila, že dálnice je již průjezdná.

Požár dodávky na dálnici D11 (14. března 2022) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Hořelo na kilometru 70,5 dálnice mezi Hradcem Králové a Prahou. K hasičům se hlášení o požáru dostalo v 11:43. Policie ji poté uzavřela a doporučila řidičům sjet na exitu 76 směrem na Dobřenice.

Podle pardubických hasičů, kteří požár vyšetřují, byla příčinou ohně pravděpodobně technická závada na palivové soustavě vozu odtahové služby. „Plameny zničily kompletně celé vozidlo odtahové služby a dodávka byla poškozena v motorovém prostoru a částečně i v úložném prostoru,“ uvedla Horáková.

Auto i s naloženou dodávkou zastavilo v odstavném pruhu. Podle hasičů přitom uniklo na silnici větší množství oleje. Oheň likvidovali hasiči z Královéhradeckého kraje, kteří jsou pro zásahy na D11 určeni.

Škoda na zničených autech a silnici činí asi tři miliony korun.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,