V Chlumci nad Cidlinou hořelo v bývalém Dřevotvaru. Škoda může být i milion

  17:46,  aktualizováno  19:45
Dvanáct jednotek hasičů vyjelo v neděli odpoledne k požáru tří opuštěných objektů v areálu bývalého Dřevotvaru v ulici Boženy Němcové v Chlumci nad Cidlinou. Požár dostali hasiči po čtyřech hodinách pod kontrolu, oheň se dál nešíří. Budou dohašovat ohniska. Škoda by podle předběžných odhadů mohla přesáhnout milion korun.

V Chlumci nad Cidlinou hoří opuštěný objekt. (12. září 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje

„Požár se postupně rozšířil na čtyři střechy na sebe navazujících opuštěných objektů. Škoda může podle předběžného odhadu přesáhnout jeden milion korun, bude upřesněna až po ohledání požářiště vyšetřovateli HZS a PČR a zástupci majitele objektu. Příčina se vyšetřuje,“ uvedli po půl sedmé večer hasiči na Twitteru.

Hasiči zabezpečili okolní objekty, které ochlazovali. Vyhlásili třetí nejvyšší ze čtyř stupňů požárního poplachu. K požáru vyjeli po 15:30, příčinu ohně zatím neznají.

Plocha budov zasažených požárem je asi 1000 metrů čtverečních. „Na místě jsou potřeba hlavně velkokapacitní cisterny. V rámci výpomoci přijeli i hasiči ze Středočeského kraje,“ řekla předtím mluvčí hasičů Martina Götzová. 

12.září 2021 v 17:25, příspěvek archivován: 12.září 2021 v 18:00

Na místě zasahuje 12 jednotek hasičů, pomáhají nám i jednotky @HZS_ScK. Plocha požáru je asi 1000m2. Hasební zásah probíhá, ochlazujeme okolní budovy. https://t.co/gSjKFWNqH6

Na místo požáru hasiči vyslali 12 jednotek, přičemž spodní hranice pro třetí stupeň požárního poplachu je deset jednotek. Ze středních Čech jsou dvě jednotky.

12.září 2021 v 16:39, příspěvek archivován: 12.září 2021 v 17:27

Zasahujeme u požáru opuštěného objektu v areálu v ul. Boženy Němcové v Chlumci nad Cidlinou. Vyhlášen byl 3. stupeň požárního poplachu, na místě jsou potřeba hlavně velkokapacitní cisterny. Zabezpečujeme okolní objekty.

Událost měli hasiči nahlášenou jako požár střechy v plném rozsahu. Hořící objekt je v ulici Boženy Němcové v bývalém areálu Dřevotvaru v severovýchodní části šestitisícového města.

Autor: