Po požáru bytu v Jičíně zemřela v nemocnici i čtrnáctiletá dívka

  18:18
Předvánoční požár bytu v Jičíně má druhou oběť. V nemocnici v pondělí zemřela po 81leté ženě i čtrnáctiletá dívka, která byla převezena ve vážném stavu do nemocnice v pražském Motole.

Zdravotničtí záchranáři zasahovali u požáru bytu v Jičíně. Jedna z žen je v nemocnici, druhá zemřela (20. 12. 2021). | foto: ZZS Královéhradeckého kraje

Informovala o tom mimojiné i nadace, která na podporu rodiny po tragickém požáru vyhlásila sbírku. „Míša bohužel v pondělí 27.12 následky tragédie zemřela,“ píše se na webu organizace Znesnáze21.cz.

Požár vypukl nedaleko Valdštejnova náměstí na rohu Lindnerovy a Školní ulice v patře činžovního domu se šesti byty v pondělí 20. prosince, hasiči o něm dostali hlášení v 15:38.

Vyjely tam čtyři jednotky a požár kolem 16:30 lokalizovaly. Hasiči dostali z bytu ven dvě ženy, podle dostupných informací babičku a vnučku, které si převzali do péče zdravotníci. Jejich stav byl od počátku vážný, posádky je ihned začaly resuscitovat.

„Zasahujícím zdravotníkům se v průběhu rozšířené resuscitace podařilo obnovit srdeční činnost 14leté dívky. Poté, co stabilizovali její životní funkce, mohla být předána leteckým záchranářům k další péči a transportu do nemocnice v Praze. Zraněná byla napojena na umělou plicní ventilaci a v době předání byl její stav vážný, ale stabilní,“ sdělil těsně po zásahu mluvčí hradeckých zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Resuscitace seniorky narozené v roce 1940 se nezdařila, zasahující lékařka konstatovala její úmrtí.

Autor: