iDNES.cz

Invalida si dal s kamarády devět piv, pak se s tříkolkou v noci ztratil v lese

  12:00
Těžkou cestu z oslavy domů měl osmatřicetiletý muž z Jičínska. S kamarády vypil asi devět piv a pak odjel na elektrické tříkolce, jenže zabloudil v lese. Ze zoufalství proto zatelefonoval na linku 158. S jeho vypátráním pomohl psovod i lokalizace mobilního telefonu.

ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Muž se obrátil na tísňovou linku v sobotu 20. května kolem druhé hodiny ranní.

„Bohužel oznamovatel věděl pouze, že se nachází v lese, který však vůbec nezná, a zapadl do odvodňovacího žlabu. Uvedl, že je invalidní, nemůže se z místa dostat,“ popsala mluvčí hradecké policie Eliška Pospíšilová.

Policisté po muži hned začali pátrat a za necelých třicet minut jej našli. Jevil známky silné podnapilosti, což prokázala dechová zkouška, při níž muž nadýchal přes tři promile alkoholu. Policisté jej vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření, ale s tím nesouhlasil.

Pak policisté doprovodili muže do jeho bydliště. Jeho přestupek oznámí příslušnému správnímu orgánu, který jej projedná.

„Jedná se o přestupek řízení pod vlivem alkoholu. Řidič elektrické tříkolky je posuzován stejně jako cyklista,“ vysvětlila mluvčí.

4. února 2023

Autor:
zpět na článek