Recidivista obtěžoval bývalou partnerku doma i v práci, pak ji znásilnil

  15:32
Třicetiletý muž čelí obvinění, že od návratu z vězení pronásledoval bývalou přítelkyni. Podle policie ji vyhledával téměř denně v práci i doma, telefonoval jí, ale také ubližoval. Hrozí mu až desetiletý trest.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Muž má za sebou kriminální minulost, byl pravomocně odsouzen za majetkové delikty.

Nyní ho policisté viní, že sotva odešel v červenci z věznice, začal pronásledovat někdejší partnerku.

„Téměř každý den až do začátku října ji osobně vyhledával v zaměstnání i doma a kontaktoval ji prostřednictvím telefonu. Těmito způsoby jí vyznával lásku i vyhrožoval,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Obviněný také jednou ženě poškodil auto. Údajně na ni také několikrát čekal venku před domem a bránil jí v odchodu. Při jednom z útoků ženě způsobil zranění, s kterým musela k lékaři.

Podle vyšetřovatelů muž také pronikl až do ženina domu. „Při osobním kontaktu si násilím vynucoval pohlavní styk. Toho nakonec skutečně dosáhl pod nátlakem a v důsledku strachu poškozené,“ řekl mluvčí.

Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání násilníka. Obvinil ho ze znásilnění, nebezpečného pronásledování, ublížení na zdraví, porušování domovní svobody a krádeže.

Ve třech prodejnách totiž podle policie ukradl drogistické zboží a přes třicet kusů náhradních balení stěračů. Celková škoda dosáhla téměř 8 tisíc korun. 

Muž je nyní ve vazbě, o níž rozhodl ve čtvrtek soudce Okresního soudu v Trutnově. Hrozí mu až deset let vězení. 

Autor: