Pilotům větroňů, které se srazily, bylo 73 let. Přeživší zvládl přistát

  13:20
Policie potvrdila totožnost dvojice pilotů, kteří se v úterý odpoledne se svými větroni srazili u Trutnova. Oběma bylo 73 let. Zatímco jeden pád nepřežil, druhému se podařilo s poškozeným strojem přistát. Letouny se srazily ve výšce zhruba 700 metrů nad terénem.

Kriminalisté a vyšetřovatelé Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod vyšetřovali okolnosti úterního pádu větroně do pozdních večerních hodin. Vyslechli čtyři piloty, kteří byli přímými svědky srážky dvou kluzáků. Jedním z nich byl 73letý muž, který pilotoval druhý stroj.

„Podle všech dosud zjištěných informací bylo potvrzeno, že ve výšce zhruba 700 metrů nad terénem došlo ke srážce dvou kluzáků, z čehož jeden havaroval a roztříštil se, druhý, ač mírně poškozený, bezpečně přistál nedaleko místa nehody,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté pomohli vyšetřovatelům leteckého úřadu v zajištění trosek havarovaného kluzáku. Ti budou nyní zkoumat přesné příčiny a mechanismus nehody. Škoda na letounech dosud nebyla vyčíslena. Alkohol u pilota, který z nehody vyvázl bez zranění, policisté vyloučili dechovou zkouškou. 

Fotogalerie

„U pilota, který nehodu nepřežil, byla nařízena soudní pitva a samozřejmě odběr krve pro účely toxikologického zkoumání,“ sdělila mluvčí.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro dosud nespecifikovaný trestný čin. S jeho klasifikací však musejí počkat na závěry odborníků. Letouny se srazily v úterý kolem půl čtvrté odpoledne. Jeden ze strojů se zřítil do kukuřičného pole poblíž hypermarketu Tesco. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku záchranné služby. Zranění 73letého pilota byla však natolik závažná, že lékař již mohl pouze konstatovat smrt.

Autor: