Sto policistů pročesalo Broumovsko, hledali roky pohřešovanou „parukářku“

  9:48,  aktualizováno  18:41
Na Broumovsku se opět konala pátrací akce po Veronice Baníkové, která zmizela před dvěma a půl lety. Policisté měli nové informace a prohledávali oblast, kde se mohla žena místními přezdívaná „parukářka“ v době svého zmizení pohybovat. V šest hodin večer akce skončila, bez kladného výsledku.

Policisté na Náchodsku prohledávali lesnatou oblast u silnice mezi Broumovem a Policí nad Metují, kde se mohla dle nejnovějších informací naposledy vyskytovat pohřešovaná Veronika Baníková.

„Pátrací akce se rozjíždí, stovka policistů prohledává terén v okolí silnic a cest, kde se mohla pohřešovaná naposledy pohybovat, kde mohla být naposledy viděna,“ uvedla ve středu ráno mluvčí krajské policie Iva Kormošová. Potvrdila, že jednou z vyšetřovacích verzí je i varianta, že se pohřešovaná stala obětí trestného činu.

Pátrací akce se ve středu okolo poledne krátce zúčastnil také fotoreportér hradecké MF DNES. V mobilní policejní základně počkal na jednu z hlídek a vyrazil se dvěma policejními vozy po lesní cestě až do lokality okolo Mlýnského vrchu, kde zastavili a dál šli lesem pěšky v rojnici sedmi policistů.

„Zastavit, srovnat rojnici a jdeme!“ koordinoval průběžně celý tým velitel zásahu. Takto se dle detailního plánu a harmonogramu střídali v lesích u Broumova desítky policistů po celý den.

V šest hodin večer pátrací akce skončila. „Bohužel však bez kladného výsledku. Stovka policistů propátrala 20 vytipovaných úseků o rozloze cca 13 km2. Pátrání po ženě však touto akcí nekončí,“ informovala policie krátce po půl sedmé večer na sociální síti X.

Kulhala a měla zálibu v parukách

Tehdy čtyřiatřicetiletá žena odešla z domu v Olivětíně, který je součástí Broumova. Svoje vlasy měla krátké a světle hnědé, ale ráda střídala různé paruky, proto jí místní přezdívali „parukářka“. V době zmizení měla podle policistů na hlavě hnědou dlouhou.

Pohřešovaná Veronika Baníková.

Z domu předtím odešla už několikrát, ale vždy se po několika dnech sama vrátila. V září 2021 zmizela beze stopy. Měla tehdy oblečenou zelenou bundu, modré rifle a oranžové boty značky Adidas. Postavu měla v době zmizení vyzáblou, byla 173 centimetrů vysoká. Výrazně napadala na jednu nohu.

Mezi místními lidmi se proslýchá, že ji tehdy údajně odvezlo velké auto.

„Určitě ji někdo prodal, nebo já nevím, co se s ní stalo. Myslím, že už asi není...“ přemýšlí její kamarádka, se kterou v Olivětíně dopoledne mluvil redaktor MF DNES. Rodinu pohřešované ženy ve zchátralém domě nezastihl.

„Veronika byla normální dřív, ale pak jak brala něco, tak o sobě nevěděla,“ vysvětluje kamarádka zmizelé.

Veronika prý celé dny vysedávala před místním obchodem na schodech nebo na nedalekém autobusovém nádraží. Podle rodiny byla hodná a důvěřivá, ale „měla svůj svět“. Byla závislá na drogách a nějaký čas strávila kvůli krádežím dokonce ve vězení.

„Je drogově závislá, v minulosti již podstoupila protitoxikomanickou léčbu, bohužel však neúspěšně. Mimo jiné je částečně zbavená svéprávnosti. V jejím rejstříku trestů nalezneme i některé záznamy týkající se především drobných krádeží,“ uvedla před třemi lety mluvčí policie Eliška Majerová pro pořad České televize Na stopě.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,