Dva opilí muži zkoušeli motor na dvoře. Jeden pak naboural auto, plot i značku

  16:28
Kuriózní nehoda se stala v neděli v Hradci Králové. Svědek přivolal policii s tím, že jeden řidič tam naboural jiné auto a další se snaží z místa ujet. Ukázalo se, že dvojice testovala motor vozidla, jeden z mužů s ním vyjel do ulice, narazil do zaparkovaného vozu, pak do značky i plotu. Oba byli opilí.

Dva opilí muži na dvoře v Kuklenách zkoušeli výkon auta, jeden z nich vyjel na ulici a naboural vůz parkující na Anenském náměstí. (7. dubna 2024) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v neděli krátce před druhou hodinou odpolední na Anenském náměstí v hradeckých Kuklenách. Protože byli na místě svědci, policejním hlídkám se podařilo zjistit, kdo za incident může.

„Třiatřicetiletý muž měl prý zkoušet výkon auta. Vyjel ze vrat rodinného domu, nezvládl řízení, najel přes chodník na travnatou plochu u parkoviště, kde narazil do zaparkovaného vozidla. V jízdě pokračoval, porazil dopravní značku a narazil do plotu. Poté jeho kamarád, který ho za volantem vystřídal, zaparkoval zpátky na dvůr,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policisté oba muže podrobili dechové zkoušce. Třiačtyřicetiletý muž, který boural, nadýchal přes 3,3 promile, mladší měl necelé 1 promile. Při nehodě se nikdo nezranil, ale na vozidlech, na značce a oplocení se škoda odhaduje na necelých 50 tisíc korun.

Starší muž nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění. Čeká ho obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí tři roky vězení.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Až policisté zaevidují přestupek mladšího muže, předají ho k dořešení k přestupkové komisi. Hrozí mu pokuta 7 až 25 tisíc korun, 6 bodů a zákaz řízení na 6 až 18 měsíců.

24. března 2024

Autor: