V Polici nad Metují auto u supermarketu vjelo do lidí, osm zraněných včetně dětí

  17:44,  aktualizováno  20:50
Osobní auto před šestnáctou hodinou na parkovišti u supermarketu v Polici nad Metují srazilo několik chodců. Celkem osm lidí se zranilo, a to včetně tří dětí a řidiče vozu. Na místě zasahovaly záchranářské jednotky i ze sousedních měst, jedno dítě transportoval do nemocnice vrtulník. Devětapadesátiletý řidič měl podle starosty Jiřího Škopa zdravotní indispozici a nehodu si nepamatuje.

„Nehoda se stala na parkovišti u supermarketu Penny,“ upřesnila redakci iDNES.cz mluvčí policie Iva Kormošová. Dechová zkouška u řidiče vyloučila konzumaci alkoholu. Příčina nehody se vyšetřuje. Podle mluvčí hasičů Martiny Götzové auto narazilo do fronty lidí.

Podle stop na silnici vůz vyjel z kruhového objezdu směrem k supermarketu, kde vjel na chodník. U supermarketu stála fronta lidí před stánkem s pekárnou, do kterých osobní auto narazilo. Skončilo s poškozeným předním nárazníkem.

Záchranná služba Královéhradeckého kraje uvedla, že má v péči sedm lidí. Hasiči a policisté později informovali o navýšení bilance na osm. Zranil se i řidič a tři děti, přičemž jedno z nich z místa do nemocnice transportoval vrtulník. Nápomocni byli i záchranáři z okolních měst, pomáhaly například dvě posádky z Broumova.

„Na místě jsme asistovali, ale nikoho jsme vyprošťovat nemuseli,“ doplnila mluvčí hasičů Götzová. Podle ní se do akce zapojily dvě hasičské jednotky, HZS Velké Poříčí a JSDH Police nad Metují.

Řidič si nehodu nepamatoval

Řidič, který autem do lidí narazil, měl zřejmě zdravotní indispozici, nehodu si nepamatoval, řekl starosta čtyřtisícového města Jiří Škop (ODS). Podle něj nešlo o úmysl.

Prodavačka ze stánku se zmrzlinou Magdaléna Křenová viděla, jak se vůz blíží směrem k ní. „Muž chtěl autem odbočit k prodejně zverimexu. To znamená, že jel z kruhového objezdu směrem k supermarketu a před zmrzlinou měl odbočit doleva, místo toho najel do sousedícího stánku pekárny,“ uvedla Křenová, jejíž stánek se zmrzlinou sousedí s pekárnou. Rychlost auta odhadla na 30 až 40 km/h.

Venku u stánku podle ní v tu dobu stála dlouhá řada dětí a maminek. „Pak se ozvala rána, jak auto narazilo do plechového stánku,“ komentovala. Nejvážněji je podle ní zraněný asi 4letý chlapec a jeho matka, na kterou se auto namáčklo. Křenová vypověděla, že děti „pištěly a byly v šoku“. Řidič údajně reagoval slovy, že měl zatmění.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: , , ,