Ženu na sítích poblouznil falešný zpěvák skupiny Kabát, vylákal od ní milion

  16:14
Báchorkám o životní lásce uvěřila pětadvacetiletá žena z Královéhradecka, která se na sociálních sítích seznámila s údajným zpěvákem rockové kapely Kabát. Během několika týdnů podvodníkovi poslala téměř 1,3 milionu korun, dokonce se kvůli němu i zadlužila.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Žena se o víkendu obrátila na obvodní oddělení policie v Novém Bydžově kvůli podezření, že se stala obětí podvodu.

„Uvedla, že se přes sociální sítě seznámila s českým rockovým zpěvákem skupiny Kabát, který jí po pár vyměněných textových zprávách slíbil osobní setkání. Nejprve však musela uhradit jeho dovolenou. Jelikož v té době byl v zahraničí, musela zaplatit i jeho letenku,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová

„Následovaly další a další smyšlené platby. Měla být jeho životní láskou, proto jí poslal balíček se svými osobními věcmi, penězi, zlatem a dárky v hodnotě asi 18 milionů korun. Za doručení měla opět hradit různé poplatky. Peníze vkládala na základě zaslaných QR kódů do bitcoinmatu. Když své úspory vyčerpala, vzala si několik úvěrů,“ řekla mluvčí.

Policisté znovu varují před posíláním peněz někomu, koho dotyčný zná jen ze sociálních sítí: „Nikdy nevíte, s kým komunikujete. Kdokoliv se na sociálních sítích může vydávat za kohokoliv.“

Podvodníci se často vydávají za americké vojáky, lékaře na misi či námořní kapitány, ale poslouží i jména známých osobností. Loni například policie v Třinci řešila případ falešného českého zpěváka, populárního u mladého publika, jenž vyznal lásku šedesátileté ženě, která mu pak na „práci na písničkách“ poslala 50 tisíc korun.

Loni v květnu středočeská policie zase informovala o dvaačtyřicetileté ženě z Brandýsa nad Labem, která domnělému slavnému herci Keanu Reevesovi naposílala půl milionu korun.

Autor: