Muži slibovali vysoký zisk ze sázek, sedmnáct lidí připravili o pět milionů

  12:36
Skupina šesti mužů vydělávala podle policie na důvěřivcích, kteří toužili zbohatnout na sportovních sázkách. Slibovali jim zisk, žádné výhry však nevyplatili a ani peníze poškozeným nevrátili. Kriminalisté je již zadrželi a obvinili z podvodu, škoda je zhruba 5,2 milionu korun.

Šestici mužů ve věku 20, 23, 26, 28, 31 a 45 let v minulých dnech dopadli hradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Litoměřic a Ústí nad Labem.

Muži používali velmi přesvědčivou legendu o vysokém úročení vkladů na sportovní sázky a opakovaně slibovali zaručený zisk. Nabízeli za výhodných podmínek sázky na sportovní zápasy, podíly na výherních podílových tiketech, případně nabízeli za poplatek členství v neexistujících sázkových skupinách.

Od března loňského roku do začátku letošního ledna podvedli 17 lidí z celé České republiky, škoda přesáhla pět milionů.

Mladík nechal za sebe sázet podvodníka, svého otce připravil o půl milionu

„Nejvyšší škodu způsobili 45letému muži, který jim s vidinou výhry během čtyř měsíců na různé účty zaslal téměř 1,5 milionu korun,“ sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

„Hlavními aktéry jsou dva bratři ve věku 26 a 28 let z Litoměřic, kteří řídili celou skupinu. Všech šest mužů je obviněno z trestného činu podvod, přičemž třem z nich hrozí až pětiletý trest odnětí svobody a třem až osmiletý,“ uvedla.

Policisté zjistili, že mladší z bratrů byl na konci listopadu loňského roku za stejnou trestnou činnost odsouzen k trestu odnětí svobody na 32 měsíců s podmíněným odkladem na 4 roky. Osmadvaceti lidem způsobil totiž v roce 2022 škodu za téměř 2,8 milionu korun.

Mladšího z bratrů již soudce poslal do vazby z obavy, že by mohl v trestné činnosti pokračovat. Ostatní z organizované skupiny jsou stíháni na svobodě.

Autor: