VIDEO: Opilý řidič ujížděl 15 kilometrů, policie mu „otočila“ auto nárazem rámu

  15:06
Alkoholem posilněný řidič se na Náchodsku snažil vyhnout policejní kontrole. Nejprve zastavil, ale když hlídka vystoupila, začal ujíždět po hlavním tahu na Hradec Králové až 200 km/h, přestože byla silnice v tu chvíli silně namrzlá. Muž podjel i policejní zátaras u Jaroměře, zastavil ho až takzvaný PIT manévr.

Policie řidiče honila už v úterý 15. ledna krátce po půlnoci, o případu však informovala až nyní. Prodleva souvisí s některými okolnostmi případu, mluvčí je však blíže nevysvětlila.

Hlídka z Náchoda chtěla zkontrolovat řidiče, který mířil po silnici I/33 směrem na Jaroměř. Krátce zastavil, pak se ale policii rozhodl ignorovat a vydal dál. Na mezinárodní silnici tehdy nebyl velký provoz, ale vozovka klouzala a silně sněžilo.

Po obchvatu České Skalice muž projel rychlostí kolem 190 km/h, pak se dostal průtahem několika vesnic až na okraj Jaroměře, kde další policisté přehradili vozovku autem.

„Nebezpečně ujíždějícího jednatřicetiletého řidiče nezastavil policejní zátaras, a tak na řadu přišel PIT manévr (umožňuje ho kovový rám na přední části policejních vozů, pronásledované auto se tím otočí a zastaví, pozn. red.), který celé pronásledování ukončil,“ uvedla mluvčí náchodské policie Lucie Konečná.

Zastavované vozidlo se ještě stočilo doleva a stále se pohybovalo, až najelo na dělící ostrůvek s dopravní značkou, do které narazilo. „Poté policisté muže za pomocí donucovacích prostředků vytáhli z vozidla a zadrželi,“ řekla mluvčí. Při zákroku se zranil jeden z policistů.

Hlídka pronásledovala řidiče 15 kilometrů, a to od Vysokova (červená značka) až na Jakubské Předměstí v Jaroměři (modrá značka).

Hlídka pronásledovala řidiče 15 kilometrů, a to od Vysokova (červená značka) až na Jakubské Předměstí v Jaroměři (modrá značka).

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Řidič skončil v policejní cele. Dechovou zkoušku na alkohol odmítl, ale souhlasil s odběrem žilní krve. Ukázalo se, že v krvi měl 0,68 promile alkoholu. Následný znalecký posudek určil, že při řízení vozu v době od 23:42 do 23:52 měl v krvi nejméně 1,12 promile alkoholu.

Případem se nyní zabývají náchodští kriminalisté. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až roční vězení.

Autor: