Chatu změnili ve velkopěstírnu konopí, úrodu odvážely dva náklaďáky

  18:14,  aktualizováno  9. října 11:06
Policisté odhalili v chatě na Trutnovsku rozsáhlou pěstírnu marihuany. Hlídka si při běžné kontrole všimla neobvyklých úprav domu. Následoval policejní zátah, při němž kriminalisté na místě zatkli trojici pěstitelů. Uvnitř našli víc než 1 700 rostlin kvetoucího konopí v hodnotě několika milionů.

Policisté objevili pěstírnu v neděli časně ráno. Překvapili tam dva muže ve věku 30 a 29 let společně s 23letou ženou, které eskortovali na trutnovské oddělení kriminální policie.

Fotogalerie

„V prostorách rekreačně nevyužívaného objektu, který měl jeden z přítomné trojice pěstitelů několik měsíců v pronájmu, kriminalisté našli v několika místnostech v suterénu a v prvním podlaží víc než 1 700 rostlin o výšce mezi 70 a 130 centimetry na výrobu vysoce kvalitní marihuany, prakticky již těsně před sklizní,“ popsala mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

„Předběžná chemická analýza vzorků nalezených rostlin kriminalistům ukázala, že rostliny obsahují látku delta 9 THC ve vysoké relativní koncentraci. Při takovém množství pěstovaných rostlin by se výrobcům dostalo i několikamilionových výdělků,“ uvedla mluvčí.

Na odvoz technického zařízení, vybavení, chemikálií, svítidel, vzduchotechniky, sušičky a samotných sklizených rostlin museli policisté použít dvě velká nákladní auta.

Kvůli závažnosti si případ převzal krajský výjezd královéhradecké kriminální policie. Vyšetřovatel krajského odboru obecné kriminality vůči zadržené trojici zahájil trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Trojici hrozí trest v rozmezí 8 až 12 let vězení nebo trest propadnutí majetku, a to vzhledem k velkému množství pěstovaných rostlin, z nichž mohli mít až 6 milionů korun zisku.

Oba muži jsou od úterního odpoledne ve vazbě, ženu budou dál vyšetřovat na svobodě.

Autor: