iDNES.cz

Neobvyklý spor. Žena nechala kastrovat psa, expartner na ni zavolal policii

  12:20
Dokonce až v policejní prověřování přerostl spor mezi bývalými partnery. Muž z Rychnovska ohlásil, že žena bez jeho souhlasu nechala vykastrovat jejich společného psa, bostonského teriéra. Policisté z Kostelce nad Orlicí ojedinělý případ prověřovali jako poškození cizí věci, nedávno ho však odložili.

ilustrační snímek | foto: Jan Tichý

Bývalý partner tvrdil, že o chirurgickém zákroku nevěděl. Podle něj došlo ke znehodnocení psa pro další chovatelské účely, jeho hodnota podle odborného vyjádření klesla o zhruba 35 tisíc korun.

„Z provedeného prověřování nicméně vyplynulo, že kastrace psa byla provedena na základě doporučení veterináře z důvodu změny chování psa – agrese, a ze změny životních podmínek po rozchodu partnerů,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Andrea Muzikantová.

Pes pokousal cyklistku i běžce, který se snažil pomoct. Majitelce hrozí vězení

Žena policistům sdělila, že bývalého partnera o svém záměru informovala, navíc po jejich rozchodu o psa řádně pečovala výhradně ona.

„Policisté případ v minulých dnech odložili, neboť ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu,“ řekla mluvčí.

Autor:
zpět na článek