Uloupený vůz zastavily pásy s hřeby, lupiči však zmizeli ve skalnatém svahu

  16:12,  aktualizováno  11. září 11:15
Policie pátrá po dvou recidivistech, kteří na Náchodsku uloupili auto. S noži v ruce přepadli řidiče a s jeho vozem ujeli. Policistům se sice podařilo pomocí zastavovacích pásů propíchnout vozu pneumatiky, muži však zmizeli ve skalnatých svazích. Nedohledal je ani vrtulník.

Loupežné přepadení se stalo v úterý krátce před 17. hodinou v Hronově. Dvaačtyřicetiletý muž při něm přišel o vůz značky Škoda Superb.

Jakmile byla loupež ohlášena na linku 158, policisté začali po vozu i pachatelích pátrat. Jedna hlídka je zaznamenala u Petrovic nad Metují, jenže řidič i přes světelnou a zvukovou výzvu dál ujížděl směrem do Police nad Metují.

Pak městem projel a zamířil do Bezděkova. Ve vesnici na rovince spolujezdec vyhodil z auta elektrocentrálu, pronásledující hlídka se jí však dokázala vyhnout.

„Další vyslaná hlídka u hotelu Na Mýtě v Bezděkově roztáhla zastavovací pásy, které autu propíchaly pneumatiky,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

„Řidič ještě dokázal ujet přibližně dalších 300 metrů a poté u železničního přejezdu zastavili. On i spolujezdec z auta vyskočili a dali se na útěk. Hlídka je začala pronásledovat, ale bohužel je po nějaké době ve velmi nepřístupném terénu ztratila z dohledu a již se je ve strmých svazích a skaliskách nepodařilo najít,“ sdělila.

Dvojice se ztratila pronásledovatelům u železničního přejezdu pod Petrovičkami. Na pomoc při pátrání přivolali i policejní vrtulník, ale ani ten nebyl úspěšný.

Ze svědeckých výpovědí a díky místní znalosti již policisté pachatele ztotožnili. Jedná se o muže ve věku 36 a 39 let. Po starším je již od května vyhlášeno celostátní pátrání kvůli nástupu do vězení, kde si měl odpykat 10měsíční trest za zanedbání povinné výživy a 9měsíční za ublížení na zdraví.

Devětatřicetiletý muž je jedním z aktérů v případu těžkého ublížení na zdraví, o kterém policie informovala v polovině května. Tehdy obvinila 33letého muže z Náchodska za to, že dlouhodobě pronásledoval expřítelkyni a vyhrožoval jejímu současnému partnerovi. Najal si i dva muže, kteří dotyčného zbili baseballovou pálkou a zkopali ho. Státní zástupce už v tomto případu podal obžalobu.

Oba podezřelí muži mají několik záznamů v rejstříku trestů. Za loupež hrozí pachatelům trest od 2 do 10 let vězení.

„Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k dopadení podezřelých mužů, aby zavolali na linku 158. Varujeme však, aby se je nepokoušeli sami zadržet, protože jsou ozbrojeni noži,“ řekla mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: