Rodina se nadýchala oxidu uhelnatého. Jedno dítě zemřelo, druhé bojuje o život

  9:02,  aktualizováno  9:33
Ve středu večer došlo ve Dvoře Králové nad Labem k tragédii. Matka a dvě děti se tam nadýchaly oxidu uhelnatého. Jedno dítě otravu nepřežilo, ženu s druhým dítětem transportovali záchranáři do nemocnice. Jejich stav je vážný.

Záchranáři a hasiči zasahují v Husitské ulici ve Dvoře Králové. (8. 3. 2023) | foto: Miletínská Dopravní

Hasiči a záchranáři zasahovali v královédvorské ulici Husova krátce po 19. hodině. V domě našli trojici lidí, všichni byli v bezvědomí. Podle prvotních informací se oxidem uhelnatým otrávila matka se dvěma dětmi, jedno otravu nepřežilo.

Záchranáři a hasiči zasahují v Husitské ulici ve Dvoře Králové. (8. 3. 2023)

„Výjezdové skupiny Záchranné zdravotnické služby Královéhradeckého kraje dnes zasahovaly u hromadné intoxikace oxidem uhelnatým. Na místě byly zasaženy tři osoby – čtyřicetiletá žena a dvě nezletilé děti. Stav všech tří byl velmi vážný, jedno z dětí bohužel událost nepřežilo. Žena a druhé dítě byly ve vážném stavu transportovány do královéhradecké fakultní nemocnice. Obě osoby musely být napojeny na umělou plicní ventilaci,“ uvedl večer pro CNN Prima NEWS mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Otrav plynem z karmy přibývá, loni u nich zdravotníci zasahovali patnáctkrát

Případ vyšetřuje policie. „Prověřujeme všechny skutečnosti, ale s ohledem na věk poškozených se k tomu nebudeme v současné době blíž vyjadřovat,“ uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Autor: