Ohořelý muž u hřbitova v Jičíně nezemřel cizím zaviněním, zjistila policie

  12:34
Kriminalisté odložili případ ohořelého těla, které kdosi v červnu nalezl na předměstí Jičína v Sedličkách poblíž tamního židovského hřbitova. Podle znalců smrt muže nikdo cizí nezavinil.

ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Krajští kriminalisté v uplynulých dnech případ uzavřeli. Zjistili, že zemřelým byl pětašedeátiletý muž. 

„Závěry soudní pitvy a rovněž výsledky zadaných znaleckých a odborných zkoumání z oblastí toxikologie, chemie a dalších, nepotvrdily cizí zavinění. Věc tedy policejní orgán odložil. Nejedná se v tomto případě o podezření z trestného činu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Magdaléna Vlčková.

Jak se stalo, že bylo tělo ohořelé, nechtěla mluvčí upřesňovat. „Nelze říci, jak k tomu došlo. My jsme potřebovali zjistit, zda tam bylo cizí zavinění. Po vyhodnocení výsledků všech expertiz se nepotvrdilo,“ doplnila.

Židovský hřbitov v Sedličkách leží v sousedství jičínského Libosadu u známé Valdštejnské lodžie. Jde o odlehlé místo, nejbližší domy jsou vzdálené zhruba 400 metrů.

Policie prověřovala i další úmrtí ze 7. června, kdy byl na autobusové zastávce v Náchodě-Bražci nalezen osmašedesátiletý muž bez známek života. Muž zemřel ze zdravotní příčiny.

Autor: