Senior projel stopku, po střetu s kamionem a tatrou je z auta vrak

  14:14
Děsivě vypadající nehoda se stala v úterý na hlavním tahu z Hradce Králové na Rychnov nad Kněžnou u Třebechovic pod Orebem. Pětasedmdesátiletý řidič passatu tam nezastavil na stopce a vjel přímo pod kola projíždějícího kamionu, který osobní auto roztočil a odhodil na protijedoucí vojenskou tatru.

Nehoda osobního a dvou nákladních aut u Třebechovic pod Orebem. (14. 6. 2022) | foto: HZS KHK

Nehoda se stala na křižovatce silnice I/11 s odbočkou na Krňovice a Třebechovice pod Orebem krátce před 8. hodinou ranní.

„Z prvotního šetření vyplynulo, že řidič auta VW Passat jedoucí od Krňovic na Třebechovice nerespektoval dopravní značku ‚Stůj, dej přednost v jízdě‘. Vjel do křižovatky v momentě, kdy po hlavní silnici od Týniště nad Orlicí směrem na Hradec Králové jel kamion značky DAF s přívěsem,“ popsala vznik nehody mluvčí policie Iva Kormošová.

Při střetu s kamionem se passat roztočil a srazil se ještě s protijedoucí vojenskou tatrou.

Hasiči museli posádku vyprostit

Svědek nehody Zdeněk Vápeník pro CNN Prima News uvedl, že osobní auto začalo hořet, proto běžel rychle odpojit autobaterii a pomáhat: „Jel jsem za vojenskou tatrou, když jsem se podíval doprava na stříbrný Volkswagen, který jel a vůbec nereagoval. Natvrdo vjel červenému vozu DAF do cesty, ten ho poté odrazil na tatru.“

Hasiči museli posádku passatu vyprostit. Pětasedmdesátiletý řidič utrpěl těžké zranění a záchranáři ho letecky přepravili do nemocnice, jeho lehce zraněnou šestadvacetiletou spolujezdkyni odvezla do nemocnice sanitka. Nikdo další se nezranil.

„U obou řidičů nákladních aut policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou. U zraněného řidiče byl nařízen odběr krve. Policisté na passatu odhadli škodu na 50 tisíc korun, na kamionu na 500 tisíc, na tatře 300 tisíc a na poškozeném příkopu 15 tisíc korun,“ dodala mluvčí policie. Přesnou příčinu nehody objasní až další vyšetřování.

Autor: