Dvacetiletý řidič se dvěma pasažéry narazil do mostku. Nadýchal 1,5 promile

  16:40
Vážná nehoda se stala v pondělí nad ránem na silnici první třídy na sjezdu do Rychnova nad Kněžnou. Dvacetiletý šofér tam zřejmě jel příliš rychle a s autem skončil na střeše v příkopu. On i jeho spolujezdci se zranili, řidič přiznal, že před jízdou pil alkohol.

Nehoda osobního auta mezi Vamberkem a Rychnovem nad Kněžnou (19. 9. 2022) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala v pondělí kolem 1:45 na Budíně v katastru Dlouhé Vsi. Řidič v osobní voze fiat mířil od Vamberka směrem na Rychnov.

„Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, vyjel vlevo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde čelně narazil do betonového mostku,“ sdělila mluvčí hradecké policie Eliška Pospíšilová Majerová.

Záchranáři si převzali do péče šoféra, mladistvého spolujezdce i spolujezdkyni.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – muž nadýchal 1,57 a opakovaně 1,63 promile. K požití alkoholu se přiznal. Škoda předběžně činí 211 tisíc korun.

Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozí mu trest vězení na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Příčinu i okolnosti nehody dál šetří rychnovští policisté.

Silnice byla několik hodin uzavřena. Na místě zasahovali hasiči, kteří jímali uniklé pohonné hmoty. Vozidlo pak vyprošťovali z příkopu a pomohli s jeho naložením na odtah.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: