Hradecký okruh zablokovala řepa. Vysypala se z havarovaného kamionu

  9:38
Na okruhu Hradce Králové v pondělí večer havaroval kamion, který převážel řepu. Ta se při nehodě z návěsu vysypala, z auta navíc unikl olej. Na místo museli vyjet hasiči.

V Hradci Králové havarovalo nákladní vozidlo. V křižovatce se převrátilo a vysypal se z něj přitom celý náklad řepy. Nehoda se stala v křížení městského okruhu s ulicí Víta Nejedlého. (16. 11. 2020) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

K nehodě vyjížděli profesionální hasiči kolem půl sedmé hodiny večerní. Stala se v křížení městského okruhu s ulicí Víta Nejedlého. 

„Podle prvotního oznámení měl být v kabině vozidla uvězněn řidič, ten byl ale už při příjezdu jednotky na místo události mimo havarované auto. Hasiči poskytli řidiči první předlékařskou pomoc, následně si ho do péče převzala zdravotnická záchranná služba,“ uvedla tisková mluvčí hasičů  Martina Götzová.

Hasiči zabezpečili místo události, velitel zásahu se spojil s majitelem, který zajistil nakladač a náhradní vozidlo pro překládku převáženého nákladu. 

„Z havarovaného vozidla navíc uniklo větší množství hydraulického oleje, který jednotka zasypala sorbentem a zabránila jeho úniku do kanalizace. Místo bylo pro ostatní vozidla s opatrností průjezdné, dopravu řídili policisté. Ti také zjišťují okolnosti dopravní nehody,“ řekla Götzová.

Havarovaný nákladní vůz postavily na kola jeřáby specializované firmy, hasiči se poté postarali o likvidaci uniklých náplní. Proběhl také nezbytný úklid vozovky, místo bylo ještě dodatečně označeno dopravním značením. „Při nehodě byl poškozen jeden ze semaforů, přijeli jej zkontrolovat pracovníci technických služeb. Hasiči ukončili zásah kolem 21:30 hod. a vrátili se zpět na základnu,“ dodala Götzová. 

Autor: