Řidič vjel na nechráněný přejezd v polích, srážku s motorákem nepřežil

  15:16
Na nechráněném železničním přejezdu v Sověticích na Hradecku zemřel 46letý řidič. Muž jel po panelové polní cestě a zřejmě si nevšiml přijíždějícího vlaku. Na místě přistál i záchranářský vrtulník, ale lékař již muži nedokázali pomoci.

Nehoda se stala na regionální trati Hradec Králové - Jičín - Turnov, která se klikatí mezi vesnicemi a je na ní množství nechráněných přejezdů. Kvůli tomu tam vlaky jezdí pomalu. Auto jelo po účelové komunikaci do obce a na přehledném místě v polích na okraji vesnice vjelo na přejezd.

Fotogalerie

„Řidič, který jel ze směru od Cerekvice nad Bystřicí, s největší pravděpodobností nerespektoval svislou dopravní značku ‚Stůj, dej přednost v jízdě‘ a na přejezd vjel v okamžiku, kdy z pravé strany jel motorák,“ popsala hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Motorová jednotka Regionova auto po srážce tlačila několik metrů, nakonec sjelo z náspu a skončilo v příkopu u plotu rodinného domu.

„Hasiči ve spolupráci se záchranáři vyprostili z osobního vozidla jednu osobu, bohužel se ji přes veškerou poskytnutou péči nepodařilo oživit,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. 

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, policie i záchranka. Ve vlaku do Hradce Králové cestovalo asi 20 lidí, nikdo z nich se nezranil. Hasiči pomohli cestujícím z vlaku a přistavili jim evakuační autobus. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Autor: