Policie vypátrala řidiče, který srazil seniora a ujel. Hrozí mu pět let

  12:32
Policisté našli a obvinili řidiče osobního auta, který v pondělí večer v centru Trutnova srazil sedmdesátiletého muže a od nehody ujel. Senior skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Dvaadvacetiletý řidič, který porušil zákaz řízení a čelí obvinění také z opakovaných krádeží, může skončit ve vězení až na pět let.

Osobní auto porazilo chodce v trutnovské ulici Na Struze. (6. března 2023) | foto: Policie ČR

Kriminalisté vypátrali řidiče díky poznatku od občana, který zareagoval na výzvu v médiích, že policie pátrá po stříbrném autě. Ve středu dvaadvacetiletého řidiče osobního vozu Audi zadrželi.

„Policejní komisař proti němu včera zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví, neposkytnutí první pomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, dále pro podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci,“ vyjmenovala obvinění mluvčí policie Šárka Pižlová.

Dopravní nehoda se stala v pondělí na silnici první třídy číslo 16 v trutnovské ulici Na Struze krátce po půl osmé večer.

„Řidič auta, který jel od okružní křižovatky Žižkova a Pražská směrem k lávce Na Struze (skleněný most), nezastavil a z místa nehody ujel. Jeho auto mělo mít dle zjištění stříbrnou barvu,“ sdělila v úterý mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Trestných činů má na svědomí víc

Dvaadvacetiletý řidič, jenž ani nezastavil, aby zraněnému muži poskytl první pomoc, ani dopravní nehodu neoznámil, má navíc uložený zákaz řízení motorových vozidel až do května 2025.

„Dalším šetřením vyšlo najevo, že se obviněný muž se svým kamarádem koncem února letošního roku v nočních hodinách pokusili odčerpat naftu ze zaparkovaného vozidla Mercedes-Benz ve Smetanově ulici v Trutnově. Poškodili nádrž a tímto jednáním způsobili celkovou škodu přesahující 20 tisíc korun,“ sdělila Šárka Pižlová.

Krátce po činu je nedaleko kontrolovala policejní hlídka, přičemž si převzali předvolání k výslechu, na který se dle řádného termínu oba dostavili. Obviněný muž se krádeže dopustil i přesto, že byl již v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen.

Nyní je stíhaný na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,