Napřed hlásil krádež. Pak muž přiznal, že ujížděl policistům a vjel do řeky

  12:44
Majitel tmavého passatu, který skončil v neděli po honičce s policií utopený v řece Metuji, se přišel přiznat, že auto tehdy řídil on. Devětadvacetiletý majitel vozu původně policistům tvrdil, že mu auto někdo ukradl.

Nehoda se stala v neděli před 21. hodinou v centru Náchoda na Husově náměstí. Volkswagen Passat při ní sjel do řeky u mostu mezi policejním ředitelstvím a pivovarem.

Policisté tehdy informovali, že podle svědků ve voze jela dvoučlenná posádka, která z místa utekla. Už v průběhu vyšetřování se však dostavil majitel auta a nahlásil, že mu vůz někdo ukradl.

Dvacet hodin po nehodě se ale muž na policisty obrátil znovu.

„Muž, který nejprve oznámil krádež vozidla, se přiznal, že právě on řídil vozidlo, které havarovalo do řeky. Lustrací policisté zjistili, že v době nehody muž nebyl kvůli trvajícímu zákazu řízení držitelem řidičského oprávnění,“ uvedla mluvčí hradecké policie Šárka Pižlová.

Policisté už dříve vyloučili, že by muž havaroval kvůli alkoholu. Po nahlášení krádeže auta totiž absolvoval dechovou zkoušku. Vyšetřování však dál trvá.

Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky.

Nehodě předcházela rychlá jízda řidiče passatu. Policisté z dálničního oddělení změřili, že šofér jel po Běloveské ulici na předměstí Náchoda rychlostí 80 kilometrů za hodinu. Začali ho pronásledovat, auto zrychlovalo, vjelo do jednosměrky a přes vyvýšený chodník sjelo do řeky.

Na místě zasahovali i hasiči a potápěč ze Záchranného hasičského sboru Pardubického kraje. Profesionální jednotka z Náchoda provedla prvotní průzkum, zda se ve voze nenachází někdo z posádky, ale auto bylo prázdné. Hasiči auto z vody vytáhli vyprošťovacím vozem. Celková škoda se odhaduje na 180 tisíc korun.

Autor: