Při honičce s policií skončilo auto utopené v řece, posádka stihla utéct

  12:58
Policejní hlídka pronásledovala v neděli večer v Náchodě tmavý passat, kterému v obci naměřila rychlost 80 kilometrů za hodinu. Řidič stále zrychloval, vjel do jednosměrky a s autem skončil v řece Metuji. Než hlídka dorazila na místo nehody, auto už bylo pod vodou. Posádka stihla utéct.

„Auta Volkswagen Passat si policisté všimli, když mu naměřili v obci rychlost 80 kilometrů za hodinu. Okamžitě jej začali pronásledovat. Řidič neustále zrychloval, odbočil do jednosměrky, kde přejel přes vyvýšený chodník a sjel do řeky Metuje. Dle svědků se ve vozidle nacházely dvě osoby, které z místa havárie utekly. V průběhu vyšetřování se dostavil majitel vozidla a nahlásil jeho odcizení,“ sdělila mluvčí krajské policie Lucie Konečná.

Jak se dvojice z auta dostala a jestli to stihla ještě dříve, než auto skončilo potopené v řece, je předmětem vyšetřování. Policie se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc.

„Svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoli informace k výše uvedené dopravní nehodě, žádáme, aby nás kontaktovali na lince 158,“ uvedla Konečná.

Na místě zasahovali i hasiči a potápěč. „Máme za sebou první ‚výlov‘ v tomto roce. Utopené osobní vozidlo z řeky Metuje pomáhal náchodským hasičům vylovit potápěč ze Záchranného hasičského sboru Pardubického kraje,“ uvedli krajští hasiči na svém facebookovém profilu.

„Na místo události byla vyslána profesionální jednotka z Náchoda, která provedla prvotní průzkum, zda se ve voze nenachází někdo z posádky. Auto však bylo prázdné,“ doplnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči auto z vody vytáhli vyprošťovacím vozem. Celková škoda se odhaduje na 180 tisíc korun.

Autor: