Mladík se řítil stovkou po ranveji, ale nedobrzdil. Kamarád se zranil

  17:12
Osmnáctiletý řidič zkoušel rychlou na bývalém letišti na Královéhradecku rychlou jízdu, jenže na konci ranveje nedobrzdil a zastavil až v příkopu. Jeden z mladíků po nárazu upadl do bezvědomí a musel do nemocnice.

Osmnáctiletý řidič s kamarády havaroval v autě na bývalém letišti na Novobydžovsku (1. 1. 2019). | foto: Policie ČR

Mladíci se vydali na bývalé letiště v Zábědově na Novobydžovsku na Nový rok vpodvečer.

Nejstarší z chlapců, osmnáctiletý, s ještě čerstvým řidičským průkazem, si vypůjčil od svého otce vůz Citroen Xsara. Naložil dva šestnáctileté kamarády a dalšího třináctiletého a jeli se společně projet.

„Řidič jel po ranveji rychlostí asi 100 kilometrů v hodině. Začal pozdě brzdit, vyjel z asfaltové plochy na trávu, kde dostal smyk a narazil pravým bokem do břehu příkopu,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Když jeden z šestnáctiletých chlapců upadl do bezvědomí, ostatní mu poskytli první pomoc a zavolali záchranku. Ta ho s lehkým zraněním převezla do nemocnice.

Dechová zkouška ukázala, že řidič nepil alkohol. Policisté zadrželi osvědčení o registraci vozidla kvůli několika závadám. Škodu odhadli na 20 tisíc korun. „Míra zavinění je předmětem dalšího šetření,“ uvedla mluvčí.

Autor: