Nepřipoutaný řidič po nárazu do mostku vyletěl otevřeným bočním oknem

  17:26
Záchranářský vrtulník zasahoval u dopravní nehody osobního vozu, jehož řidič zůstal po nárazu ležet na silnici. Auto dostalo u Lázní Bělohradu na Jičínsku smyk a narazilo do betonového mostku. Řidič při tom vyletěl z kabiny.

Auto po nárazu do mostku u Lázní Bělohradu skončilo v příkopě (10.8.2020). | foto: Policie ČR

K nehodě došlo v pondělí krátce po 17. hodině na silnici mezi Bělou u Pecky a Lázněmi Bělohradem. Dvaapadesátiletý řidič Škody Fabia zřejmě na mokré vozovce dostal smyk, auto se začalo přetáčet a jeho zadní část sjela do levého příkopu.

„Přitom auto levou zadní částí narazilo do betonového mostku s kovovým zábradlím. Vozidlo se přetočilo a nepřipoutaný řidič vypadl z auta na silnici,“ popsal okolnosti nehody policejní mluvčí Aleš Brendl.

Podle policie muž vylétl otevřeným oknem v bočních dveřích. Přesnou příčinu nehody a míru zavinění policisté dál zjišťují. Ve voze seděl ještě 15letý spolujezdec.

„Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky. Auto se převrátilo na střechu. Obě osoby skončily v péči zdravotníků,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník. Ten řidiče transportoval do nemocnice, spolujezdce tam odvezla sanita.

„Na místě se nepodařilo vyloučit ani prokázat případné požití alkoholu. Na tuto otázku odpoví až laboratorní rozbor zajištěného krevního vzorku řidiče,“ doplnil Brendl. Škoda se odhaduje na 60 tisíc korun.

Autor: