Náraz do trolejového sloupu odpáral kabinu z tahače, viník byl opilý

  8:48
Na šest hodin omezila dopravu na rušné křižovatce Mileta v Hradci Králové středeční noční nehoda osobního auta a kamionu. Ten po střetu skončil na boku a vrazil do sloupu trolejového vedení. Náraz z tahače doslova odpáral kabinu řidiče.

Nehoda osobního auta a kamionu omezila na 6 hodin dopravu na křižovatce Mileta v Hradci Králové (10.10.2018). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala krátce po půl třetí ráno na městském okruhu v Hradci Králové. Řidič osobního auta nerespektoval stopku a vjel na okruh ve chvíli, kdy do křižovatky ve směru od nemocnice vjížděl kamion.

„Obě vozidla vyjela mimo komunikaci, kde porazila semafor a narazila do sloupu trolejového vedení. Nákladní vůz se i s návěsem převrátil na levý bok a vysypal se z něj přepravovaný energosádrovec,“ popsala hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

I přes těžké poškození tahače skončil jeho řidič bez zranění. Záchranka však převezla do nemocnice s lehkým zraněním 22letého řidiče osobního auta. U něj policisté naměřili 0,9 promile alkoholu v dechu.

„U 35letého řidiče náklaďáku byla zkouška negativní,“ uvedla mluvčí.

Z havarovaného kamionu uniklo několik litrů nafty, kterou hasiči zasypali sorbentem.

Fotogalerie

„Jednotka dalšímu úniku nafty zabránila. Jeden jízdní pruh byl v místě nehody neprůjezdný. Sběr použitého sorbentu a odtěžení kontaminované zeminy po odjezdu hasičů provedly technické služby,“ uvedla Alena Kuthanová z krajského hasičského sboru.

Odstraňování následků havárie trvalo šest hodin. Po tu dobu byl provoz křižovatkou omezený. Na místě pak zůstali ještě policisté, kteří museli kvůli poškozeným semaforům řídit provoz.

„Přesná příčina dopravní nehody je v šetření hradeckých dopravních policistů,“ dodala Kormošová.

Celková škoda se vyšplhala na více než milion. Jen na trolejovém vedení a semaforu se odhaduje na 135 tisíc korun, dalších 400 tisíc na osobním autě a téměř 800 tisíc na kamionu a nákladu.

Autor: